Pakiet z klasyką literatury science fiction wspaniale ozdobi domowe kolekcje książek

Daniel

Każdy gatunek literacki ma powieści, które wyznaczyły pewne standardy i uważane są za pionierskie dla danego stylu. W przypadku science fiction można to powiedzieć o klasykach, które wyszły spod pióra Franka Herberta. PakietKroniki Diuny” to absolutny mus i warto pokusić się o ten zestaw.

Kolekcjonerski kąsek – ponadczasowe i fascynujące książki

Na temat powieści z cyklu “Diuna” napisano już wiele. Z pewnością każda z nich cały czas ma wpływ na nowe pokolenia autorów, jak i twórców filmowych. Nic dziwnego skoro uniwersum, które wykreował Frank Herbert, jest oryginalne, urzekające i bogate. Jego złożoność ciężko jest objąć za pierwszym razem. W książkach jest tyle detali, że za każdym razem można odkryć w nich coś nowego. Postacie, miejsca i wydarzenia nie są jednowymiarowe, lecz skrywają w sobie wiele zaskakujących cech. Dochodzą do tego wątki nasączone polityką i gospodarką, co dodatkowo wymaga od czytających większego skupienia niż w przypadku wielu innych powieści. Wszystko to czyni tę serię wyjątkową i jeśli uwielbia się science fiction, to według mnie nie ma innego wyjścia niż skusić się od razu na cały zestaw.

Też to zrobiłem i przyznam, że wybór okazał się trafiony. Posiadam wcześniejsze wydania tych książek, lecz widząc ten pakiet, nie mogłem oprzeć się pokusie. Stwierdziłem, że koniecznie musi ozdobić półki z domową kolekcją. Do tego pojawiła się chęć ponownej wyprawy do niezwykłego uniwersum. Tę podróż odbyłem z wielką chęcią i zachęcam do zrobienia tego samego. Podczas czytania gwarantowane są niezapomniane przeżycia i wiele emocji.

Pakiet “Kroniki Diuny” – warto dać ponieść się wyobraźni dzięki kultowym powieściom

Streszczanie ich wszystkich w jednym miejscu nie ma najzwyczajniej sensu. Po pierwsze są one zbyt obszerne i zawiłe, żeby zrobić to w kilku zdaniach. Po drugie lepiej odkrywać uniwersum “Diuny” bez spojlerów, jeśli wcześniej nie czytało się książek. Mogę za to pochwalić formę wydania tego zestawu przez Rebis. Klimatyczne ilustracje zdobiące każdą powieść, robią wrażenie. Dzięki temu wybornie prezentują się one na półce. Dochodzi do tego opakowanie, które również posiada grafiki. Całość wygląda po prostu niesamowicie. Zachęca to do zapoznania się ze światem, który stworzył Frank Herbert, jak i z jego twórczością. Takiej przygodzie się nie odmawia i najlepiej wyruszyć na nią jak najszybciej. Tylko tak można docenić i rozkoszować się wybitną literaturą.