Ponadczasowa opowieść Franka Herberta

Daniel

Zanurz się w jednym z najpopularniejszych światów fantasy stworzonym przez autora, który poświęcił większość życia na ukończenie światowego bestsellera, do dzisiaj będącego jedną z popularniejszych pozycji w księgarniach. Frank Herbert był amerykańskim pisarzem science fiction, który na zawsze wdarł się do umysłów i serc starszych oraz młodszych czytelników. Diuna łączy w sobie zagadnienia z zakresu teologii, filozofii, psychologii, ekologii, a nawet ekonomii, dlatego jest to dzieło ponadczasowe. 

Diuna to więcej niż tylko saga science fiction 

Chociaż akcja powieści rozgrywa się w dalekiej przyszłości, jej treść jest bardzo uniwersalna. Pierwszy tom ujrzał światło dzienne w 1965 r., Pakiet Kroniki Diuny nie stracił na popularności, między innymi dzięki ostatniej ekranizacji, która odniosła w kinach spory sukces. Fabułai ma miejsce głównie na pustynnych terenach Arrakis, jednakże nie oznacza to, iż nie jest przepełniona trzymającymi w napięciu przygodami rozwijających się na przestrzeni całej kroniki bohaterów. Diuna metaforycznie nawiązujące do dawniejszych i współczesnych czasów, a przede wszystkim natury człowieka. Stara się odpowiedzieć na pytanie, czy człowiek jest w stanie egzystować w ten sam sposób w świecie ciągle rozwijających się technologii, a także rozwijających się na jego oczach przeróżnych systemach totalitarnych i zgubnego uzależnienia od używek. Tytułowa Diuna to jedyna kraina, na której znajdują się złoża melanżu, stanowiące zaczątek wielu konfliktów. 

W zestawie dostępnych jest sześć tomów pt.: 

– “Diuna”;

– “Mesjasz Diuny”;

– “Dzieci Diuny”;

– “Bóg Imperator Diuny”;

– “Heretycy Diuny”;

– “Kapitularz Diuną”. 

Zasłużona popularność Diuny 

Wielu krytyków uważa Pakiet Kroniki Diuny dostępny online za najbardziej dopracowane przez autora dzieło w historii literatury science fiction. Pierwsze polskie wydanie pojawiło się w 1985 r. i od tego czasu nieustannie towarzyszy wszystkim czytelnikom i fanom tych gatunków literatury. To konkretne wydanie będzie idealnym prezentem, a także ozdobi półki wszystkich kolekcjonerów.